Jak se připojit k ICQ bez instalace online

30. srpna 2009 v 13:04 | .~Blond€°°RoXy* |  Návody
ICQ online klient, meebo a další možnosti jak se připojit k ICQ bez nutnosti instalace originálního klienta. Miranda IM, Meebo.com a ICQ2Go.
Občas se stane, že se potřebujete připojit k ICQ a není nainstalovaný ICQ klient, případně ani to není možné, protože se jedná o počítač ve firemní síti, školní síti, kavárně a podobně. V tomto článku vám poradíme, jak se bez nutnosti cokoliv instalovat můžete připojit ke svému ICQ účtu a tyto zákazy obejít.


Meebo.com

Na adrese www.meebo.com najdete v současnosti nejlepší webovou aplikaci sloužící k připojení nejen k ICQ, ale i jabberu, síti msn, myspace, aim a yahoo, dokonce i chatu na facebooku. Stačí vyplnit přihlašovací údaje, v případě připojování k ICQ tedy jde o přihlašovací číslo ve formátu 123456789 a heslo, pokud se chcete připojit do více sítí zároveň, je to také možné, jen vyplníte více formulářů, podle toho, do kolika sítí zároveň hodláte směřovat. Po přihlášení se okno prohlížeče změní v jakousi malou plochu, kde vpravo je klasický seznam kontaktů velmi podobný tomu z ICQ, a na ploše pak jsou okna, pro každý kontakt jedno, skrze která probíhá standardní textová komunikace. Tato okna si také můžete také osamostatnit mimo tuto virtuální webovou plochu. Meebo má všechny základní funkce, které ICQ nabízí, tj. psaní, smajlíky a posílání souborů. Animované smajlíky jako Xtraz a Zlango, stejně tak jako volání, posílání SMS nebo hraní her neumí. Meebo je částečně lokalizováno do češtiny a stále prochází dynamickým vývojem, už umí dokonce i změnit svůj vzhled pomocí určitých přednastavených skinů.

ICQ2Go (ICQ to Go)

ICQ2Go je webová aplikace přímo od provozovatele sítě ICQ, nachází se na adrese www.icq.com/download/icq2go/ pod tlačítkem Launch. Na rozdíl od Meebo je ICQ2Go celé v angličtině. Vzhledově se podobá klasickému desktopovému ICQ, podporuje i psaní pomocí více záložek, taktéž umožňuje odesílat stejné smajlíky, jací jsou k nalezení v klasickém ICQ, najdete tu také funkci k posílání SMS. Co trochu zamrzí, že na některých konfiguracích pc ICQ2Go nejde z přesně těžko popsatelných příčin spustit.

Miranda IM

Připojit se můžete také přes Mirandu, tentokrát nemluvíme o webové aplikaci, ale klasickém programu. Narozdíl od ICQ nevyžaduje instalaci a po rozbalení na USB disk, který pak vložíte do počítače, na kterém ICQ nainstalovat nemůžete, jí můžete jednoduše spustit. Více informací o tomto programu a také o tom co je to Miranda Pack, stejně tak jako o tom, jak si vytunit Mirandu do podoby univerzálního komunikačního programu, najdete na
www.miranda.cz.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.